Tenis na Maltě?

Tenisová dovolená na Maltě?

Obsah: něco o Maltě, tenisové podmínky, shrnutí (!Vše na základě vlastních poznatků a názoru)

Čtení: 3-4 minuty 

Něco o Maltě: Malý ostrov pod Itálií s rozlohou menší než Praha; 2:20 z Vídně, 13-18 st. celou zimu, řízení vlevo, úřední jazyk angličtina, euro; v podstatě jedna velká aglomerace s nekonečným množstvím monumentálních kostelů (údajně 365 dle dní v roce), idylických uliček, roadcoast cest, výhledů, útesů, jeskyní a malých pláží. Město střídá město, menší s poklidnou atmosférou i letoviska s nočním životem.

Gozo ostrov na severu 20 minut trajektem z Malty je jiný svět: klidnější, autentičtější a venkovštější. Na pláž odkudkoliv do 10 minut a prostředí nepostižené turismem jako lehce přeplněná a chaotická Malta.

Tenisové podmínky: Tenis a Malta: navštívila jsem spoustu míst s tenisovým kurtem/kurty. Některé jsou součást velkých hotelových komplexů, jiné zapadlé na neutěšeném kraji měst, nebo jako součást sportovního areálu (např. Pembroke). Nelze říci, že by mě nějaké kurty na Maltě vybízeli ke hře (třeba výhledem, nebo kouzlem místa) a stáli tak za další návštěvu/tenisovou dovolenou. Dle slov přítele tenisty, jsme z Česka prostě rozmazlení.

Na tenisové vyžití bych doporučila spojení okružní jízdy s tréninky na více místech Malty; v případě Gozo využít hotel Kempinski, nebo kurt kousek od hlavního města - zde mj. působí i český trenér Honza, kterému děkuji za přínosný pokec.

Shrnutí:Navštíveno a procestováno 23.-31.12.2023; pobřežím, vnitrozemím i městy naběháno >100 km; sněženo kvanta mořských plodů, ryb a sýra; 100% zlepšení řidičských schopností. Pocity z návštěvy jsou smíšené a ačkoliv se aktuálně na další návštěvu nechystám, DĚKUJI Maltě, Gozo i všem lidem za vlídné přijetí a štědrost.

Vánoce na ostrovech: v životě jsem neviděla tolik betlémů, světýlek, měst ozvučených koledami a vánočních dekorací na každém rohu, domu, kostele, ulici, stromě. Vše přitom vkusné s ohledem na prostředí.

Pokud by někdo potřeboval více informací, nebo pomoc s plánováním cesty, jsem k dispozici.